Licensing mode for the Remote Desktop Session Host is not configured

Merhaba arkadaşlar bu yazımda RDP 2016’da Licensing mode for the Remote Desktop Session Host is not configured hata mesajını nasıl gideririrz üzerinde duracağım.

RDP Server üzerinde Local Computer Policy’ye gidiyoruz

Computer Configuration – Administarative Templates – Windows Components – Remote Desktop Services – Remote Desktop Session Host – Licensing altında

Use the specified remote desktop license servers Enable yapıyoruz. Options tabı altındaki License serers to use kısmında sunucumuzu seçiyoruz rdp servırımız bu makina olduğu için localhost yazıp tamam diyoruz.

Set the remote desktop licensing mode Enable yapıyoruz. Options tabı altındaki Specify the licening mode for the RD Session Host server kısmında lisanslama türümüzü seçiyoruz ister kullanıcı bazlı ister aygıt bazlı ben Device yani aygıt bazlı seçtim.

Server Menager tarafından kontrolümüzü yapıyorz.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.