Alcatel Santral’de numarayı değiştirmeden yeni dect telefon tanımlama

Merhaba Arkadaşlar,

Bu makalemde sizlere Alcatel Santral’de numara kaybetmeden yeni dect telefonu nasıl sisteme kayıt ederizden bahsedeceğim yani sistemde tanımlı bir dahili numarası ve kullanılan bir dect telefon bozulduğunda o dect telefonu sistemden düşürüp ve satın aldığımız yeni dect telefonu nasıl kayıt ederizin üzerinde duracağız yapacağımız işlem numaramızı serbest bırakıp yeni telefonumuza işlemek olacak.,

Telnet ile satralime bağlanıyoruz.

Admin username’i giriyoruz

Admin Password’müzü giriyoruz

Evet işlenleri gerçekleştireceğimiz ekrandayız.

Serbest bırakmak istediğimiz numarayı dectrm komutu ile beraber giyoruz ve Enter.

Bize gerçekten bu aygıtı sistemden kalırıp kaldırmamakta emin olup olmadığımızı soruyor (Yes) Y yazıp Enter diyoruz

Sistem serbest bırakma işlemini gerçekleştireceğimiz aygıtın bilgilerini paylaşıyor bir daha Y

Sistemde tanımlı dect telefonu artık o numara üzerine tanımlı değil numara serbest kaldı.

Yeni bir dect telefonu bu numaraya atamak için dectinston 1111 -e komutu ile bazlara sinyal gönderiyoruz kayıt etmek isteyen bir dect telefon var mı varsa cevap ver anlamında en son işlem dect telefonda Kayıt – El Cihazı Kayıt dediğimizde bazdaki sinyali yakalayıp sisteme entegre oluyor tabi çok yavaş davranmayıp sinyal zaman aşımına uğramazsa sonrasında password soracaktır 314987 dect telefon kayıt password.

Başka bir makalede görüşmek üzere.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.