Outlook Sürekli Parola Soruyor Outlook Parolayı Kaydetme Ayarı Nerede

Windows Vista ve 7 için ;

Başlat > Çalıştır’a aşağıdaki satırı yazarak klasörü açın.

%userprofile%AppData      –    C:\Users\mustafakuru.OSEL\AppData\Roaming\Microsoft\Protect yada manuel bu yolu izleyiniz

RoamingMicrosoftProtect

outlook_pass

Açılan klasörde bulunan S-1 ile başlayan klasörün ismini değiştirin ben .old yaptım işlemlerde daima yedekli çalışınız. Bu isim değişikliğinden sonra Outlook u tekrar başlatın ve tekrar parolanızı girin.

Windows XP için ;

Başlat > Çalıştır > Regedit den aşağıdaki anahtarın üzerine sağ tuş VER yöntemi ile anahtarın bir yedeğini aldıktan sonra S-1 ile başlayan anahtarı silin.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftProtected Storage System Provider

Anahtarı silmenize izin verilmiyorsa , S-1 ile başlayan anahtarın üzerine sağ tuş izinler diyerek anahtara gerekli izinleri verin.

Faydalı olması dileğiyle.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Yorumu formunu geç

  • hilmi on 2 Kasım 2016 at 16:32
  • Cevapla

  hayatımızı kolaylaştıran,bilgilerini menfaat düşünmeden paylaşan,sizin gibi profeyonel yöneticilerin ülkemizde çoğalması dileğiyle teşekkürler.

  1. Merhaba Hilmi,

   Faydalı olması sevindirici

  • eren on 13 Nisan 2017 at 13:34
  • Cevapla

  merhaba,

  windows 10 işletim sistemine sahibim. Bilgisayara Outlook 2007 yükledim. Gmail hesabımı açmak için girişleri yaptım. Fakat sürekli parola soruyor ve mailleri gönder/al yapmıyor. Yardımlarınızı rica ederim.

  1. Gonder al yapmıyor ise kurulumdaki ayarlarında sorun var demektir. SSL portu, Smtp server portu gibi vs vs bircok neden olabilir.

  • Doğu on 27 Mart 2018 at 09:27
  • Cevapla

  Üstat eline koluna sağlık büyük bir dertten kurtardın beni.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.