Kilitlenen iPhone veya iPad Nasıl Yeniden Başlatılır ?

Merhaba arkadaşlar

Son zamanlar ios güncellemlerinden sonra iphone’larda çok fazla telefonum kilitlendi ne yapabilirim pataryasıda yok çıkartıp takayim vs vs postları ve telefonları alıyorum en yakın zamanda kardeşime iphone 6 aldım ve 4 gün sonra bir telefon geldi telefonum kilitlendi ne yapacağım Mustafa şeklinde yanlız beni nasıl aradın sorusuna ise aldığım cevap beni çok şaşırttı iphone kilitlendiğinde siriyi kullanarak arama yapması iphonun gerçek manada kilitlenmediği manasına geliyor.

Power tuşuna basınız sonrasında Home tuşuna yaklaşık 6-8 saniye içerisinde restart yapacaktır..

Aşağıdaki ekran görüntüsünde de olduğu gibi Home tuşuna ve kapatma tuşuna aynı anda basılı tutup 6-8 saniye kadar bekledikten sonra cihazımız kapanıyor ve baştan başlatılıyor. Tek yapılması gereken cihazımız kapandıktan sonra Apple logosu görünene kadar Home tuşuna ve kapat tuşuna basılı tutmaya devam etmek.

mk_iphoneum_kilitlendi_1

iOS cihazınız açıldıktan sonra hala kitlenmeye ve donmaya devam ederse cihazınızı sıfırlayarak baştan yüklemeyi deneyebilirsiniz. Baştan yüklemenize rağmen sorun hala çözülmediyse donanımsal bir sorun yaşıyor olabilirsiniz ve iOS cihazınızı servise götürmeniz gerekebilir.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

  • Shehla on 26 Ocak 2016 at 07:49
  • Cevapla

  Iphone parolu unutduğum için yalniş girdim ekranda İphine etkin değil yazıldı..Hocam rica etsem yardım edermisin…Morelim çok bozuk :(((

  1. Merhaba Shehla,

   http://www.mustafakuru.net/2014/08/22/iphone-veya-ipad-sifresini-unutanlar-icin-cozum/
   Makaledeki işlemi gerçekleştirmen gerek geçmiş olsun.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.