Exchange 2013 de Mail Gönderme Limiti Ayarlama

Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere Microsoft Exchange Server 2013  üzerinde mail gönderme ve alma limitinin nasıl ayarlanacağı hakkında bilgi vereceğim.

Exchange 2013 de Mail Gönderme Limiti Ayarlama

PowerShell Run an Admnistrator olarak çalıştırıyoruz ve sırasıyla aşşağıda komutları kopyala yapıştır yapınki yazımlarda oluşacak hataların önüne geçmiş olalım.

Aşağıda ki işlemleri sırası ile yapıyoruz

Add-PSSnapin Microsoft.Exchange.Management.PowerShell.SnapIn

Set-TransportConfig -MaxReceiveSize 35MB -MaxSendSize 35MB -MaxRecipientEnvelopeLimit 1000

Komutları ile send/receive connector limitlerini 35 MB yaptık
Komutun işlediğini kontrol için
Get-TransportConfig | fl max* komutunu kullana bilirsiniz.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.