WP’de Warning: Cannot modify header information hatasını giderme

Merhaba arkadaşlar,

Bu makalemizde mysql database’imizde aşşağıdaki şekilde aldığımız hatayı nasıl gidereceğimiz hakkında bir ipucu vereceğim.

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at C:\Inetpub\vhosts\user\httpdocs\wp-config.php:1) in C:\Inetpub\vhosts\user\httpdocs\wp-includes\pluggable.php on line 864

Olarak karşımıza geliyor.  Sadece bununla kalmaz Pluggable.php dosyası 674, 675 ve 676. satırlar içinde aynı şekilde hata verebilmekte. Bir başka versiyonu da Wp-login.php ‘nin on line 302, 314 gibi hatalar vermesi ile karşınıza gelebilir. Çözümü ise çok basittir.  Sorun Wp-config.php dosyasının karakter bozulmasından kaynaklanmakta.

FTP sunucunuza bağlanıp Wp-config.php dosyasını indirin Notepad++ editörü ile dosyayı açınız ve Notepad++ ‘nın “Biçim” menüsünden “Kodla (ANSI)” seçiniz. Dosyanızı kayıt edin kapatın ve FTP’ye tekrar gönderin.

Bu kadar basit…

Yaptığımız olay sadece Wp-config.php dosyasının karakter kodlamasını Notepad++ programı ile açıp ANSI’ye çevirmek. Bu değişiklikten sonra FTP sunucunuza dosyayı gönderdiğinizde WordPress’in sorunsuz çalıştığını göreceksiniz.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.