Uzak bilgisayar, bilgisayarınızın desteklemediği Ağ Düzeyi Kimlik Doğrulaması gerektiriyor

Merhaba Arkadaşlar,

Bu makalemde sizlere bazı uyum sorunundan kaynaklanan, normalde çalışan veya beklemedik durumlardan kaynaklanan RDP bağlantı sorunumuzu çözmek için basit bir yol üzerinde duracağım.

 

Hata Mesajı
Uzak bilgisayar, bilgisayarınızın desteklemediği Ağ Düzeyi Kimlik Doğrulaması gerektiriyor.
Yardım için, sistem yöneticinize veya teknik desteğe başvurun.

 

mk_rdp_eror_1

Regedit – HKEY_LOCAL_MACHINE  /  SYSTEM  / CurrentControlSet  / SecurityProviders’e tıkladığımızda sağ tarafta SecurityProviders’i göreceğiz sonrasın saşğ tuş ile değiştir diyerek ”,” işaretini koyarak credssp.dll yazıyoruz ve tamam ikonu ile işlemimizi gerçekleştirmiş oluyoruz kontrol ettiğimizde sorunumuz ortadan kalmış ve sorunsuz bir şekilde bağlantımızı yapabilir duruma geliyoruz.

Not: Bu makale client tarafında Microsoft Windows 7 Pro. x64 den Microsoft Server 2012 R2 Std. RDP Server’a bağlantı sorunu yaşanması sonucu ortaya çıkıp çözümü test edilmiştir.

mk_rdp_eror_2

mk_rdp_eror_3 mk_rdp_eror_4 mk_rdp_eror_5

Faydalı Olması Dileğiyle.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

  • Özden Üner on 28 Temmuz 2017 at 12:04
  • Cevapla

  Merhaba;
  Çok iyi hazırlanmış. Çok ama çok teşekkür ederim.

  İyi çalışmalar

  1. Merhaba Özden,
   Faydalı olması güzel.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.