Exchange Server 2013 OWA – Mail hesabının dil ve zaman ayarlarını değiştirmek

Merhaba arkadaşlar

Bu yazımızda Exchange 2013 ECP / EAC ilk açtığımızda karşılama ekranı olarak dil ve zaman dilimi seçeneği geliyor ve istediğimiz seçenekleri seçip yolumuza devam edebiliyoruz  sonradan dil değiştirmek istersek izleyeceğimiz yol aynı hesapla Owa ile hasabımıza bağlanıp aşşağıdaki yolu izleyerek değiştirme şansımız vardır.

Change language settings in OWA

mail.serverip.com/owa: OWA Mail Hesabımızı açıyoruz  Sonrasında mail hesabımızın adının yanındaki çarkı tıklıyoruz ve Options ile yolumuza devam ediyoruzmk_Change-exchange-2013-OWA-settings_1

 

 

Settings: Sekmesini tıklıyoruz.

mk_Change-exchange-2013-OWA-settings_2

Setting – regional: Gerekli dil ve zaman dilimini seçip kaydet diyoruz.

mk_Change-exchange-2013-OWA-settings_3Change the language of the MS Exchange Server 2013 ECP

 

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

1 yorum

    • barcelona on 14 Mart 2017 at 09:40
    • Cevapla

    Great, thanks for sharing this article.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.