Zimbra’da mail yönlendirme işlemi

Merhaba arkadaşlar, Bu yazımda sizlere bir Zimbra Server üzerinde tanımlanmış posta hesabının başka bir mail adresine nasıl yönlendirileceğini anlatacağım.

 

Mail hesabımıza giriş yapıyoruz.

mk_zimbra_mail_yonlendirme_1

 

Tercihler sekmesini tıklıyoruz.

mk_zimbra_mail_yonlendirme_2

Sol taraftaki menüden Posta sekmesini tıklıyoruz.mk_zimbra_mail_yonlendirme_3

Mesajları Alma menüsünden bir kopyasını şuna ilet kısmına ilgili mail adresini giriyoruz ve sol üst menüden kaydet diyoruz artık zimbra üzerindeki mail hesabımıza gelen mailler ilgili yönlendirilmiş hesaba yönlendirilme işlemini başarı ile gerçekleştirmiş olduk.

mk_zimbra_mail_yonlendirme_4

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.