iPhone 6c’den ilk görüüler

mk_iphone_6c_0

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 6c’ye ait olduğu iddia edilen görseller internete sızdı.

iPhone 6 ve 6 Plus modelleri ile ekran boyutunu büyüten Apple  ‘ın bezer boyutta, plastik kasaya sahip bir model üzerinde çalıştığı bir süredir sıklıkla dile getirilen iddialar arasındaydı.

Şirketin iPhone 6c adı ile piyasaya süreceği düşünülen modele ait olduğu öne sürülen kareler internette yayınlandı.

Fransa merkezli NowhereElse sitesi tarafından yayınlanan fotoğraflara göre, 4.7 inçlik ekrana sahip olan cihazın iSight kamerası bulunacak.

Söz konusu fotoğraflardan yola çıkarak iPhone 6c’nin iPhone 5c’ye oranla daha  iyi ses kalitesine ve kayıt yapma özelliğine sahip olması bekleniyor.

mk_iphone_6c_1iPhone 6c’nin (sağda) Sight kamera sahip olacağı da iddialar arasında.

İddiaya göre, bu yıl içinde tanıtılacak ve piyasaya sürülecek iPhone 6s ve 6c’nin ardından ABD merkezli teknoloji devi iPhone 4s, iPhone 5s ve iPhone 5c’yi piyasadan çekecek.

mk_iphone_6c_2iPhone 6c’nin (sağda) 5c’ye oranla (solda) daha geniş hoparlörlere sahip olduğu görülüyor.

iPHONE FİYATI DÜŞÜYOR MU?

Apple, 2013 yılında tanıttığı iPhone 5c modeli ile düşük fiyatlı iPhone devrini başlatmıştı. Yeni modelde bu politikaya devam edilip edilmeyeceği ise bilinmiyor.

YENİ iPHONE’LAR APPLE SIM İLE Mİ GELECEK?

iPhone 6s’te SIM kart zorunluluğu ortadan kalkıyor. Geçtiğimiz haftalarda Apple Insider’da yer alan habere göre, Apple SIM adı verilen bir hizmet sayesinde iPhone kullanıcıları akıllı cihazlarında SIM kart olmadan, Apple’ın anlaşmalı olduğu GSM operatörleri ile çalışacak.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.