Ctrl Alt Delete Sonrası Bilgilendirme Mesajı

Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere şirketler için domain yapısı içerisinde olan ve userların oturum açmadan önce ctrl alt del tuş kombinasyonuna basıldığında karşımıza şirketimiz ile ilgili Group Policy yardımıyla bir bilgilendirme mesajı yayınlayacağız.

mk_local_policy_ctr_alt_del_mesaj_1

mk_local_policy_ctr_alt_del_mesaj_2 mk_local_policy_ctr_alt_del_mesaj_3 mk_local_policy_ctr_alt_del_mesaj_4 mk_local_policy_ctr_alt_del_mesaj_5

“Computer Configuration\Windows Settings\Security Settings\Local Policies\Security Options\”

Mesajın içeriği: “Interactive logon: Message text for users attempting to log on”

Mesaj başlığı: “Interactive logon: Message title for users attempting to log on

Policy uyguladıktan sonra kullanıcı mesajı görecektir logon olurken.

Mesaj Örneği : Bu sistem Osel İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş. için, önemli ve gizli bilgiler içermektedir. Bu sisteme yetkisiz giriş yasaktır. Sisteme giriş yetkisi olan kullanıcılar sistemi şirket Bilgi Güvenliği, Prosedürüne uygun şekilde kullanmalıdır. Bu sistemin yetkisiz ya da kötü amaçlı kullanımıni ve/veya herhangi bir şekilde zarar verilmeye çalışılması hukuki prosedürün uygulanması ile sonuçlanabilir. Şirketimiz bu sistem üzerindeki tüm kullanıcıların sistemi kullanmalarını gözlemleyebilir, denetleyebilir ve gerekli durumlarda yasal merciler ile paylaşabilir.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

    • Che Guevara on 18 Şubat 2015 at 21:15
    • Cevapla

    Çok faydalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz.Blog sitenizi severek takip ediyorum

    1. Teşekkürler Comandante 🙂

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.