XenCenter Kurulumu

Merhaba arkadaşlar bir önceki Citrix XenServer kurulumundan bahsetmiştim bu makalemde sizlere Citrix XenServer‘ı üzerinde haraket etmek için kullanılan XenCenter kurulumundan bahsedeceğim.

Mozilla, Chorme, Internet Explorer yada herhangi bir web tarayıcısını açarak XenServer DNS adını yada IP adresini yazıyoruz ve karşımıza download seçenekleri geliyor “XenCenter installer” seçeneğine tıklayarak kurulum dosyasını indirip kuruyoruz.

Burada dikkat etmemiz gereken nokta http ve https ile de bağlanıyor olması.

mk_Citrix_XenServer_6.5_kurulumu_23

Cirtix XenCenter dosyamız indi ve çıft tıklıyoruz kuruluma başlıyoruz ve Next

mk_citrex_XenCenter_1

 

All Users: Bilgisauardaki bütün kullanıcılar kullanabilmesi için bu seçenek ile devam ediyoruz. Next

mk_citrex_XenCenter_2

Install: Kurulum başlıyor.

mk_citrex_XenCenter_3

Finish: Kurulumuz bitti

mk_citrex_XenCenter_4

Masüstün’de Citrix XenCenter adında simgemize çift tıklıyoruz ve yazılımımız açılıyor.

mk_citrex_XenCenter_5

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.