Windows Server 2012 Sahip Bilgisini Değiştirme İşlemi

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde Sahip Bilgilerini ( Owner Information ) nasıl değiştireceğimizi göstereceğim.

Windows Server 2012 yüklendiğinde varsayılan olarak sahiplik bilgisi Windows User olarak aslında boş olarakta geliyor diyebiliriz.

1. Start ekranını açıyoruz Search kısmına regedit veya run yazıp regedit de yazabiliriz enter ve Registry Editor karşımızda.

mk_ownerinfo_1

Registry Editor navigate de HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion tıkladığımızda sağ panelde RegisteredOwner görüyoruz ve çift tıkladığımızda karşımıza çıkan pencerede Value data kısmına şirket bilgilerimizi giriyoruz ve OKmk_ownerinfo_02

3. Yaptığımış işlemi kontrol etmek için Start ekranını açıyoruz Search kısmına Run yazıp enter diyoruz winver yazıp enter dediğimizde karşımıza resimdeki gibi bilgi ekranı gelecektir.mk_ownerinfo_3

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.