Windows Server 2012 Personalize – Desktop Experience

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde MS Windows Server 2012 Desktop Experience’den bahsedeceğiz.

1. Adım Server Manager’ı tıklayarak başlıyoruz ve ardından Add roles and features link ile yolumuza devam ediyoruz. Sonrasında ROLES AND FEATURES, TASKS ve Add Roles and Features seçiyoruz.

mk_personalize_1

2. Adım bilgi sayfası Next.

mk_personalize_2

3. Adım Role-based or feature-based installation seçip Next.

mk_personalize_3

4. Adım Varsayılan Desktop Experience özelliğini kurmak istiyoruz  Next.

mk_personalize_4

5. Adım Desktop Experience bir Server Role özelliği değildir, böylece bu adımı Next diyerek atlıyoruz ve Featurs sekmesine geçiyoruz.

mk_personalize_5

6. Adım Features sekmesinde User Interfaces and Infrastructure ve Desktop Experience kutusunu işaretliyoruz. Şimdi bize Desktop Experience özelliğini kurmak isteyip istemediğimiz isoruyor Add Features diyoruz ve Next.

mk_personalize_6

mk_personalize_6_2

7. Adım Server’ımız kurulumu tamamlandığıda Restart ihtiyaç duyuyor eğer Restrart the destination‘u işaretlersek kurulum bittiğinde serverımız restart yapacak

mk_personalize_7

8. Adım Feature installation wizard penceresi karşımızda yani Desktop Experience kurulum özelliği devam ediyor.mk_personalize_8

9. Adım Kurulum bitiyor ve Close diyoruz eğer 7. adımda Restrart the destinationmk_personalize_9

10. Adım Kurulum sonrası özelliği işlemesini bekliyoruz.

mk_personalize_10mk_personalize_11

Son Adım masa üstünde sağ tuş dediğimizde Personalize sekmesinin geldiğini görüyoruz ve gerekli masa üstü simgelerini ve arka planı ayarlama seçeneklerini Desktop Experience özelliği ile aktif kıldık.

mk_personalize_12 mk_personalize_13

Faydalı olması dileğiyle.

 

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.