Logon Ekranında Disable Ctrl+Alt+Del Prompt

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde güvenlik özelliği olan yerel güvenlik ilkesi üzerinde oturum açmada karşımıza çıkan Ctrl+Alt+Del kombinasyonumuzu local seviyede devre dışı bırakacağız.

1. Adım Start menüye basarak karşılama ekranını açıyoruz ve Administrative Tools iconunu tıklıyoruz.

mk_administrativetools_1

2. Local Security Policy iconunu tıklıyoruz, Local Policies ve Security Options. panelin sağ tarafının içinde Interactive logon: Do not require CTRL+ALT+DEL seçeneğini Enabled yapıp save diyerek policy’deki yapılan değişiklikleri kabul ediyoruz OK ile beraber işlemimizi bitiriyoruz.mk_administrativetools_2

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.