MS Windows Server 2012 R2 Ekran Kiliti

Disable Lock Screen on a Single 2012 R2 Server

1. Windows Key+X > Control Panel > Power Options (switch to small icons if you can’t see it) > Edit your Power Plan > Turn off the display.

mk_lock_screen_1

2. Zaman aralığını değiştiriyoruz ‘Never’ > ve Save Changes diyerek değişikliği kayıt ediyoruz.mk_lock_screen_2

Disable Server 2012 Lock Screen via Group Policy

1. Local policy’de ayarlıyoruz;

Computer Configuration > Policies > Administrative Templates > Control Panel > Personalization > Do not display the lock screen.

mk_lock_screen_3

2. Edit and enable the policy. Enable seçip apply diyoruz.mk_lock_screen_4

3. Grup Policy Editor’ünü kapatıyoruz bir kaç saat beklemek yerine elle run penceresinden gpupdate /force diyerek yapmış olduğumuz değişiklikleri istemci bilgisayarlarında etkili olmasını sağlıyoruz.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.