Mac’lere Windows Kurulumu

Apple’ın MacBook Air ya da yeni nesil optik sürücüsü olmayan iMac ve MacBook Pro modellerine, USB üzerinden BootCamp ile Windows 7 veya 8 kurulumunu göstereceğim.

apple_imac_mk

Apple’ın yeni nesil ürünleri başta olmak üzere, Intel tabanlı işlemci kullanan tüm modellerine Windows işletim sistemi kurulabiliyor. Apple’ın özellikle bu kurulumu kolaylaştırmak için hazırladığı BootCamp ile bu işlem oldukça kolay.

USB’den Windows 8 kurulumu

USB 3 desteği olan, SSD’li bir MacBook Air’e, USB 3.0 tabanlı bir diskten Windows 8 kurma işlemi, yaklaşık 20 – 25 dakika sürüyor. Burada size kalan ise sadece ileri butonlarına basmak. BootCamp, her şeyi otomatik olarak ayarlıyor.

Macintosh’a Windows Kurulumu; Macbook’a Windows nasıl kurulur?
Bu videoda, Windows 7 ya da 8 farketmeksizin, Mac tabanlı cihazınıza BootCamp üzerinden nasıl Windows kurabileceğinizi göreceksiniz. İyi seyirler.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.