Merakla beklenen iPhone 6 görücüye çıktı ve fiyatları belli oldu

Dünyanın merakla beklediği iPhone 6 tanıtıldı. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın Türkiye’deki satış fiyatları da duyuruldu. Yeni iPhone serisi Amerika’da 19 Eylül’de, Türkiye’de ise 26 Eylül’de satışa çıkarılacak.

mk_iphone_6_n_plus

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus arasında 100 dolarlık bir fiyat farkı var. iPhone 6, 4.7 inçlik ekrana sahipken iPhone 6 Plus 5,5 inç olarak belirlenmiş. Yeni modeller altın, gümüş ve gri renklerde alınabilecek.

Yeni iPhone 6 önceki modellere göre daha ince bir tasarıma sahip. iPhone 5′te 7.6 mm olan incelik iPhone 6 ve iPhone 6 plus’ta 6.9 mm / 7.1 mm olarak sunuluyor. İlk iPhone’a göre 50 kat fazla daha işlemci gücüne sahip olan iPhone 6′nın grafik işlem performansı da 84 kat fazla olacak.

Apple Store Türkiye sayfasında yeni modellerin fiyatlandırılması da yapılmış. Buna göre, iPhone 6 2.349 TL ’den başlayan fiyatlarla, iPhone 6 Plus ise 2.649 TL ’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.