Ünlülerin iCloud hesapları çalındı

Birçok Hollywood ünlüsünün çıplak fotoğrafları iCloud hesaplarından çalındı ve internet forumu 4chan’da yayınlandı. Ünlülerin arasında Açlık Oyunları’ndan tanınan Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst, ve pop yıldızı Ariana Grande de bulunuyor.

'Jimmy P. (Psychotherapy Of A Plains Indian)' Premiere - The 66th Annual Cannes Film Festival

Bu görüntülerin nasıl elde edildiği belirsizliğini koruyor ancak kimliği belli olmayan 4chan kullanıcıları fotoğrafların iCloud hesaplarından ele geçirildiğini söylüyor. iCloud, Phone, iPad ve Mac kullanıcılarının cihazlar arasında görüntü, ayarları, takvim bilgileri ve diğer verileri senkronize etmesi için tasarlanan bir uygulama ancak güvenilir olmaması nedeniyle çoğu kez eleştirilmişti.

Görüntülerin çoğunun uydurma olduğu da söyleniyor. Ariana Grande’in sözcüsü fotoğrafların tamamen sahte olduğunu belirtirken, Victoria Justice kendi görüntülerinin gerçek olmadığını belirten bir twit attı.

Fotoğrafları internete sızdıran kişinin yüksek bir ceza alması bekleniyor. 2012 yılında bir adamın Mila Kunis ve Scarlett Johansson gibi ünlülerin e-posta adreslerini ele geçirmekten 10 yıl hapis cezası almıştı.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.