WSJ: Oracle 5 milyar dolara Micros’u satın almaya yakın

Eğer satın alma gerçekleşirse Oracle’ın Sun’dan sonraki en büyük bedelli anlaşması olacak.

oracle23-550x320

Wall Street Journal’ın haberine göre, Oracle Micros System’ı 5 milyar dolar karşılığında satın almak üzere. Satın alma gerçekleşirse Micros’un hisse başına 67 dolar ödenecek.

Restoran ve hotellere, donanım ve yazılım olarak satış noktası üreten Micros Systems, Oracle’ın son zamanlardaki bulut vizyonunun bir parçası haline gelebilir. Oracle, bir süre önce de pazarlama yazılımı üreticisi Responsys’i bünyesine katmıştı.

Satın almayla birlikte Oracle’ın 2009 yılında Sun’ı 5.9 milyar dolara satın almasından sonraki en büyük anlaşmaya imza atılmış olunacak. WSJ’ın haberinden yaklaşık bir hafta önce de Bloomberg, şirketlerin özel konuşma içerisinde olduğunu duyurmuştu.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.