Facebook’tan Twitter’a 500 milyon dolar

Twitter’ın kurucularından Biz Stone Facebook’un 500 milyon dolarlık teklifini reddettiklerini duyurdu.

facebool_twitter

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’ın kurucularından Biz Stone, Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’in “birkaç yıl önce” Twitter’ı satın almak için 500 milyon dolar önerdiğini açıkladı.

Sky News kanalına konuşan Stone, Evan William ile Twitter’ı kurdukları zaman siteyi satma fikirlerinin bulunmadığını söyledi.

Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg ile arasının pek iyi olmadığını belirten Stone “Henüz işe yeni başladıkları için” teklifi reddettiklerinin altını çizdi.

Zuckerberg’ın çok ciddi biri olduğunu da ifade eden Stone “Şaka yapmayı seven biriyim. Zuckerberg ile görüşmemizde yaptığım esprilerde Facebook ekibinden kimsenin yüzü gülümsemiyordu” dedi.

2011 yılında Twitter’dan ayrılan Stone soru-cevap platformu Jelly’yi kurmuştu.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.