Bilim ilaç Sahada Windows 8 Tabletleri Seçti

Saha tanıtım personelinin verimliliğini artırmak, marka değerini güçlendirmek ve sektörde fark yaratmak isteyen Bilim İlaç, Windows 8 ile çalışan tabletleri tercih etti.

b_ilac

Bilim İlaç, saha tanıtım faaliyetlerinin verimliliğini artırmak ve sektörde fark yaratmak için Windows 8 tabletleri tercih etti. Bilim İlaç Bilgi Teknolojileri Müdürü Jale Yiğin, yeni teknolojiye geçişi şöyle özetledi: “Daha önce tanıtım çalışmaları basılı materyallerle ilerlerken, yeni teknolojilere geçişle birlikte sektör tablet kullanımını keşfetti. Amacımız çalışan verimliliğini artırmak, zamanın ve kaynakların etkin kullanımını sağlayarak sürdürülebilirlik hedeflerimize katkı sağlamaktı.” Projeyi tasarlarken şirket içinde kullanılan uygulamaların tabletlerde de çalışmasının kendileri için önemli bir öncelik olduğunu ifade eden Yiğin, “Kurgulayacağımız sistemde çalışanlarımızın şirket içinden ve dışından tüm uygulamalara hızlı erişimini sağlamamız gerekiyordu. Ayrıca tablet kullanıcılarının yaşayacağı olası sorunları çözmek üzere destek çalışanlarımızın masaüstüne uzaktan erişebilmesi önemliydi. Windows 8 işletim sistemiyle çalışan tabletler, tüm bu ihtiyaçlarımızın karşılanmasında bize büyük avantaj sağladı” dedi.

Artık Her Yerden Bilgiye Ulaşmak Mümkün
Bilim İlaç, kurgulanan sistemle şirket genelinde kullanılan tüm kurumsal iş uygulamalarını herhangi bir geliştirme ihtiyacı olmadan tabletlere aktarabiliyor. Ayrıca şirkete ait tüm güvenlik altyapısı ve güvenlik politikaları tabletlere uyarlanabiliyor ve cihazlar gerektiğinde uzaktan kontrol edilebiliyor. Tablet için geliştirilen uygulamalar uzaktan kurulabiliyor ve mağazadan güncellenebiliyor.
Windows 8’li tabletlerle Bilim İlaç’ın teknoloji destekli çalışan, yenilikleri takip eden ve çevreye duyarlı şirket mesajını vererek farklılaşma fırsatı yakaladığını söyleyen Bilim İlaç Tanıtım Müdürü Serdar Temel, şöyle devam etti:
“Windows 8 tabletleri satın aldıktan sonra, Microsoft iş ortağı TCM ile Mobilim adlı şirketimize özgü bir uygulama tasarladık. Bu uygulama sayesinde tıbbi mümessillerimiz doktor ve eczane ziyaret planlarını tabletleri üzerinden yapabiliyorlar. Sunum akışını ziyaret ettikleri doktorların tercih ve alışkanlıklarına uygun olarak değiştirebiliyorlar. Ayrıca doktorlardan gelecek olası soruların anında yanıtlanmasını sağlayacak tüm kaynakları tabletlere yükledik. Mümessillerimiz tabletlerde yer alan internet bağlantısıyla daha fazla bilgiye anında erişebiliyor, hatta gerektiğinde medikal müdür ve ürün müdürüyle telekonferans gerçekleştirebiliyorlar. Çok yakında masraf onaylama, toplantı talebi, sipariş sistemi gibi uygulamalarımızı da mobile taşıyacağız. Ayrıca sahadan gelen canlı verilerle yaşayan bir CRM verisi oluşturarak ziyaretin verimliliğini ve kalitesini artıracağız”
Çalışan Performansı Daha İyi Ölçülecek
Windows 8 tabletlerde geliştirilen Mobilim uygulamasının çalışan performansının anlık ölçümüne izin verdiğine dikkat çeken Jale Yiğin, “Çalışanlarımızın günlük ve aylık çalışma planlarını yapmalarını ve sonuçların merkeze anında raporlanmasını sağlayabiliyoruz. Hayata geçirdiğimiz bu sistemle tanıtımda önemli bir gider kalemi olan ürün tanıtım broşürlerinin maliyetini büyük ölçüde azalttık, çalışanların performansını artırdık ve yaptığımız yatırımın geri dönüşünü hızlandırdık. Tüm bunların sektörde farkındalık yaratmamıza ve marka değerimizi artırmamıza katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.
Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Kadir Şener de şunları söyledi:
“Microsoft olarak, tercih edecekleri tüm cihaz tiplerinde, en iyi Windows deneyimini kullanıcılarımıza sunmayı amaçlıyoruz. En küçük tabletlerden 2’si 1 arada cihazlara kadar Windows 8 ile çalışmak için tasarlanmış güçlü, farklı ve yaratıcı ürünlerle müşterilerimizin gerçek potansiyelini keşfetmelerine yardımcı oluyoruz. Bilim İlaç’ın gerçekleştirdiği proje, kurumsal alanda ihtiyaçları karşılamak adına doğru yolda olduğumuzun önemli bir göstergesidir. Kurumsal platformda uyumluluk, kolay kullanım ve verimlilik arayışında olan tüm müşterilerimizi Windows 8’li tabletlerle bir an önce tanışmaya davet ediyoruz.”

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.