eBay Hacklendi !

eBay bu akşam (Çarşamba) yaptığı açıklamayla, tüm kullanıcılarından şifrelerini değiştirmesini istedi.
silikon_ebay-800x477

Aslında ebay bir süredir saldırı altındaydı. eBay tarafından daha önce güvenlik sorunlarıyla ilgili açıklamalarda Şubat sonu ve Mart ayının başından beri hackler tarafından büyük saldırılara maruz kaldıklarını açıklamışlardı. En sonunda istediklerini elde eden hackerlar eBay’in “kullanıcı bilgileri” bölümüne ve buradaki bilgilere ulaşmayı başardılar.

eBay’de kayıtlı olan isim ve şifre bilgileriyle beraber, kullanıcının fiziksel adres, doğum tarihi ve eposta bilgilerini de çalan hackerlar şimdilik kredi kartı ve finansal bilgilere ulaşamadılar. Bu konuda kullanıcılarının rahat olmasını, kredi kartı ve finansal bilgilerin başka bir sunucuda güvenlik altında olduğunu belirten eBay, tüm kullanıcılarına acil olarak “şifrenizi hemen değiştirin” mesajı gönderdi.

Eğer eBay’de hesabınız var, şifrenizi kısa sürede değiştirmenizi öneririz. 223 milyon kullanıcıyı ilgilendiren bu haberin videosunu ise aşağıda izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.