Red Hat, dünyayı 14 tane forumda buluşturacak

Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, gerçekleşmesi planlanan Red Hat Forumların tarihlerini ve detaylarını açıkladı. Avrupa ve Orta Doğu genelindeki şehirlerde 3-25 Haziran 2014 arasında 14 tane Red Hat Forum gerçekleşecek.

Red_Hat_Linux550

İlki Dubai’de yapılacak Red Hat Forum’da kuruluşlar, kurumsal sınıf Red Hat açık kaynak çözümlerinin bir yandan BT’yi kolaylaştırırken bir yandan da kurumların hem inovasyona odaklanıp hem de daha fazla esneklik ve çeviklik sağlamayı nasıl başardığını anlatacak. Forum özellikle, özel ve açık hibrit bulut ortamlarının kurumsal ve teknik açıdan getirdiği avantajlar üzerinde duracak.

Strateji ve çözümler ele alınacak

Foruma katılacak üst düzey Red Hat yöneticileri sunumlarında işletmelerin proaktif ve hızlı davranmayarak önemli fırsatları nasıl kaçırdıklarının altını çizecek. Aynı zamanda kuruluşların BT’lerini geliştirmek adına hangi stratejilere başvurabileceklerini, ileri doğru adım atan ve sürekli dönüşen BT departmanlarının iş başarılarını aktaracak.

Red Hat Forum’da ayrıca, içinde Red Hat kullanılan vaka ve senaryolarla kritik sancı noktaları, gerçek yaşam stratejileri ve çözümleri ile teknoloji ve iş oturumlarına da değinilecek.

Teknik oturumlarda gündem ‘güncelleme’

Red Hat Forum, katılımcıların her birinin kendi ihtiyacı ve ilgi alanıyla bağ kurabilmek için hem teknik hem iş odaklı oturumlarla, iki paralelde ilerleyecek. İş odaklı oturumlarda kanıtlanmış BT inovasyonu aracılığıyla kazanılan rekabet avantajları, gücünü topluluktan alan inovasyonun faydaları ve buluta taşıyarak elde edilebilecek verimlilikleri ele alınacak. Teknik oturumların akışı ise Red Hat Enterprise Linux 7 güncellemesine ilişkin kapsamlı bir bakış sunacak.

Red Hat’in gelecek vizyonu ile ilgili bir merak edilenleri öğrenmek üzere Red Hat EMEA ekibi ve üst düzey yöneticileri ile bir araya gelme fırsatı forumla hedeflenen bir diğer kazanım.

Gerçekleşmesi planlanan Red Hat Forum tarihleri ve lokasyonları şöyle:

3 Haziran 2014 Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

4 Haziran 2014 Paris, Fransa

4 Haziran 2014 Stockholm, İsveç

10 Haziran 2014 Moskova, Rusya

11 Haziran 2014 Helsinki, Finlandiya

11 Haziran 2014 Zürih, İsviçre

12 Haziran 2014 Madrid, İspanya

17 Haziran 2014 İstanbul, Türkiye

18 Haziran 2014 Prag, Çek Cumhuriyeti

23 Haziran 2014 Antwerp, Belçika

24 Haziran 2014 Johannesburg, Güney Afrika

24 Haziran 2014 Milano, İtalya

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.