Eyl 28 2016

How to Resolve: x-owa-error: microsoft.exchange.data.storage.mailboxofflineexception

Merhaba arkadaşlar bugün elektriklerin kesilmesi sonucu exchange 2013 üzerinde outlook ve owa erişim sorunu yaşamamızın sonucu aşşağıdaki gibi bir hata ile karşılaştım ve çözüm sonucuna Afşin Surlu ” Suntek Bilişim Sahibi ” ile yaklaşık 5 saatlik bir uğraş sonucu mutlu sona ulaştık çözümü aşşağıdaki gibidir.

Problem:
x-owa-error: microsoft.exchange.data.storage.mailboxofflineexception
X-OWA-Version: 15.0.785.24
X-FEServer: CO1PR04CA007
X-BEServer: BY2PR07MB028
Date: 23/10/2013 05:00:43 p.m.

Yaşattığı Sorun:
DataBase’in dismounted’dan mounted’a geçmemesiydi.

Çözüm:
C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\Mailbox\Mailbox Database xxxxx dizinindeki bütün LOG dosyalarını silerek ulaştım. Tabi log dosyalarının yedeğini almayı unutmayın unutursanızda zaten çok önemli değil çöp kutusundadır endişelenmeyin 😉

exchange2013_database_dismountx-owa-error: microsoft.exchange.data.storage.mailboxofflineexception

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.