Mar 21 2014

Twitter’a SMS ile girin

Twitter’dan yapılan açıklamada, kullanıcıların Avea, Vodafone ve Turkcell üzerinden, kısa mesaj servisiyle Twitter’a girebileceği belirtildi.


Twitter’a erişimin engellenmesinin ardından nasıl giriş yapılacağı konusunda birçok çözüm ortaya atılıyor. Bunların en kolaylarından biri ise SMS ile Twitter kullanmak.

Twitter bu seçeneği kullanıcılarıyla paylaştı. Yapılması gerekense sadece bir SMS atmak.

Avea ve Vodafone’dan 2444′e, Turkcell’den 2555′e START mesajı göndererek SMS üzerinden Twitter kullanmaya başlayabilirsiniz.

START mesajı atıldığında kullanıcılara Türkçe cevap olarak şunlar geliyor:

Twitter’a hoş geldin! Harika içerikler için kişilerini takip et. Standart mesaj/data ücretleri uygulanır.

Zaten Twitter’da mısın? Giriş yapmak için EVET yaz gönder. Kaydolmak için adını ve soyadını yaz gönder.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


1983 yılında İstanbul’da doğan Mustafa KURU, Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışmaya başladı. Intel Pentium 3 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada Sistem ve Platform Yöneticisi olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) sertifikasına sahip olan Mustafa KURU, özellikle Microsoft ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır kişisel blog ssayfasında yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile BT’ye gönül vermiş kişilerdendir. Son zamanlarda BT’nin omurgalarından Network ailesinin Cisco marka ürünlerinin yanı sıra VMware sanallaştırma teknolojisi üzerinede yoğun çaba harcamaktadır ve bir motorsiklet tutkunudur.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.